Novinky

          • Koniec školského roka

          • Milí žiaci, rodičia a zákonní zástupcovia,

            v piatok 26. júna 2026 bude žiakom odovzdané vysvedčenie za školský rok 2025/2026.

            Na pondelok 29. júna 2026 a utorok 30. júna 2026 udelil riaditeľ školy z prevádzkových a organizačných dôvodov žiakom riaditeľské voľno.

            Odovzdávanie vysvedčení sa uskutoční v piatok o 8:00 hod. Po prevzatí vysvedčenia žiaci odchádzajú domov.

            V tento deň školský autobus pôjde iba ráno, poobede už nepôjde.

            Žiaci budú od tohto dňa hromadne odhlásení z obedov. Týka sa to aj žiakov ubytovaných na školskom internáte, kde bude zabezpečená služba do 14:00 hod.

            Prajeme vám príjemné prežitie letných prázdnin, veľa oddychu, zdravia a krásnych zážitkov.

            Ďakujeme všetkým žiakom za ich celoročnú snahu, rodičom a zákonným zástupcom za spoluprácu a podporu. Osobitné poďakovanie patrí pedagogickým aj nepedagogickým zamestnancom školy za ich obetavú prácu, trpezlivosť a každodenné úsilie venované vzdelávaniu a výchove našich žiakov.

            Prajeme vám príjemné prežitie letných prázdnin, veľa oddychu, zdravia, slnečných dní a krásnych zážitkov. Nech vám leto prinesie pohodu, radosť a načerpanie nových síl do ďalšieho školského roka.

            Vedenie školy

          • Nie všetko je rozprávka

          • je názov besedy, ktorá prebehla vo štvrtok 18. júna 2026 v DK Lúky. Počas podujatia sme si vypočuli príbehy, ktoré napísali žiačky - Majka, Nina, Elen, Soheila a Katka. Ich autorské texty vznikali počas školského roka a niesli v sebe silné, autentické výpovede. V mnohých momentoch presne pomenovali témy, ktoré sa dotýkajú prežívania mladých ľudí a prirodzene oslovili publikum - žiakov a žiačky z rôznych organizačných zložiek našej školy, ktorých zaujíma literatúra, tvorivé písanie či príbehy.

            Súčasťou programu bolo aj vystúpenie Kristínky, ktorá predniesla báseň od poetky Rupi Kaur Otázky. Jej interpretácia otvorila tému vzťahov a vnútorného prežívania, ktorá ďalej rezonovala celým podujatím.

            Hudobnú časť obohatili Mário, Boris a Dávid, žiaci SOŠ Mokrohájska a zároveň klienti nášho školského internátu, ktorí svojím vystúpením besedu obohatili o príjemný rozmer.

            Významným momentom bolo aj stretnutie so spisovateľkou Uršuľou Kovalyk, ktorá sa vďaka vlastnej životnej skúsenosti dokázala veľmi prirodzene priblížiť prežívaniu žiakov. S veľkou empatiou, otvorenosťou a autentickosťou sa prihovorila mladým a vytvorila bezpečný priestor pre reflexiu ich tvorby.

            Podujatie prinieslo silnú a sústredenú atmosféru, v ktorej sa stretli literatúra, hudba a osobné výpovede mladých ľudí.

          • Slávnostné ukončenie štúdia žiakov 3.ročníka

          • Dňa 12. 6. 2026 sa v Dome kultúry Kramáre uskutočnila rozlúčka so žiakmi tretieho ročníka. Podujatie symbolicky uzavrelo ich štúdium na našej škole a otvorilo im ďalšiu etapu života. Program sa začal príhovorom pána riaditeľa, ktorý zhodnotil uplynulé roky a poďakoval žiakom za ich prácu, vytrvalosť a reprezentáciu školy. Súčasťou podujatia bolo odovzdávanie vysvedčení a výučných listov. Absolventi zároveň poďakovali svojim učiteľom za podporu, vedenie a vedomosti, ktoré počas štúdia získali. Rozlúčili sme sa aj s našou kolegyňou J. Sekerešovou, ktorá odchádza na materskú dovolenku. Poďakovali sme jej za prácu a prínos pre školu a zaželali jej všetko dobré v novej životnej etape.

            Rozlúčka sa niesla v príjemnej atmosfére plnej spomienok, poďakovaní a želaní do budúcnosti. Našim absolventom prajeme veľa úspechov, spokojnosti a odvahy pri ďalších krokoch. Veríme, že na čas strávený na našej škole budú spomínať v dobrom.

          • Vychádzka do SJK

          • 12.5 2026 sa druháci a tretiaci, záhradnici zo SOŠ, zúčastnili jarnej vychádzky do Sadu Janka Krála. Spoznávali sme rozne stromy kríky, byliny aj dreviny a kochali sme sa ich krásou a vôňami. Cestou nás asi uniesli mimozemšťania, lebo zrazu sme sa ocitli na vyhliadke UFO a mali sme krásny vyhlad na celú Bratislavu. Bolo super.

          • Záverečné skúšky začali

          • Dňa 8. júna 2026 sa na našej škole začali záverečné skúšky, ktoré otvorila predsedníčka skúšobnej komisie pani Klára Oleňová. Žiaci si vylosovali témy praktickej časti a začali preukazovať svoje odborné vedomosti a zručnosti. V nasledujúcich dňoch ich čaká aj teoretická časť skúšok. Všetkým prajeme úspešné zvládnutie posledného kroku k získaniu výučného listu.

          • ISIC prolongácia, platnosť

          • Platnosť ISIC preukazu na cestovanie autobusom pre všetkých žiakov (teda aj pre žiakov 3. ročníka) platí do 30. septembra 2026.

            Platnosť ISIC preukazu na cestovanie vlakom pre všetkých žiakov (teda aj pre žiakov 3.ročníka) platí do 30. júna 2026.

            Žiaci 1. a 2. ročníka, ktorí chcú počas letných prázdnin využívať zľavy na cestovanie vlakom, si musia vybaviť preukaz na železničnej stanici. Na tento účel budú potrebovať potvrdenie zo školy.

            Prolongáciu (predĺženie platnosti) ISIC preukazu na školský rok 2026/2027 budeme vykonávať v dňoch 16., 17. a 18. júna 2026. ISIC preukaz odovzdajte svojmu triednemu učiteľovi.

            Okrem toho si v prípade záujmu môžete objednať aj prolongačnú známku, ktorá umožňuje využívať rôzne zľavy u obchodníkov a partnerov systému ISIC.

            Okrem toho si v prípade záujmu môžete objednať známku ISIC/EURO26 09/2027 na využívanie rôznych zliav a výhod.  Známka ISIC/EURO26 09/2027